Szafa do salonu

Szafy do salonu Łódź

Coraz częściej w salonie ustawia się szafy,  jako alternatywę dla witryn czy kredensów. Jest to nowatorskie, efektowne, a przy tym praktyczne rozwiązanie. Sprawdza się zwłaszcza, gdy inne pomieszczenia nie są zbyt duże i ciężar przechowywania różnych rzeczy spada właśnie na salon. Takie salonowe szafy w ciekawej, oryginalnej aranżacji mogą stać się prawdziwą ozdobną salonu, a nawet całego mieszkania czy też domu. Jaka zatem powinna być szafa do salonu?

Szafy w salonie – o czym warto pamiętać?

Szafa wnękowa w salonie nie powinna być tylko praktycznym meblem, w którym da się upchnąć różne przedmioty, ale przede wszystkim modnym dodatkiem aranżacyjnym, doskonale komponującym się z całością pomieszczenia. Dlatego zamawiając szafę do salonu na wymiar na początku określmy jej styl.

W przypadku szafy w nowoczesnym wydaniu sprawdzą się fronty z lacobelu lub ze szkła, mogą być dodatkowo ozdobione ciekawą grafiką czy też odważnym wzorem. Dzięki takiemu zabiegowi powiększymy optycznie salon i sprawimy, że szafa stanie się wyrazistym akcentem stylizacyjnym, przyciągającym wzrok.

W salonie nieco bardziej tradycyjnym lepiej sprawdzą się szafy z drzwiami imitującymi naturalne drewno, rattan bądź bambus. To eleganckie rozwiązanie dobrze połączy się z klasycznym wnętrzem. W takiej szafie można również zainstalować wysuwany blat, który po wysunięciu przekształci się w praktyczny kącik do pracy i który bez problemu można złożyć, jeśli potrzebna będzie większa przestrzeń, np. gdy przyjdą goście.

Zamawiając szafę do salonu warto zastanowić się nad jej przeznaczeniem i wydzielić w niej przestrzenie do przechowywania konkretnych rzeczy. Jeśli znajdą się w niej dokumenty, książki, a do tego ubrania i zabawki należy do uwzględnić w projekcie i wyznaczyć w szafie odpowiednie strefy, by w przyszłości łatwiej można było z niej korzystać.

Szafa przesuwna do salonu – modnie i wygodnie

Proponujemy zainstalowanie w szafie drzwi przesuwnych, które nie tylko są praktycznym rozwiązaniem, ale przede wszystkim – co jest ważne w przypadku salonu – podnoszą walory estetyczne tego typu mebli. Taki system drzwi przesuwnych, który cechuje solidność wykonania, można montować również tam, gdzie chcemy podzielić przestrzeń, np. oddzielając kuchnie od salonu, czy wyodrębniając kąt do pracy lub dla dziecka do zabawy.

Cena szafy zależy od bardzo wielu czynników możesz przeczytać o tym w zakładce cennik szaf.

Szafy na wymiar w Łodzi
Wyślij nam swój projekt do wyceny - pomiar, projekt i wycena mebli jeszcze nigdy nie były tak łatwe.

Dane kontaktowe

Autoryzowany Partner Indeco
Email: kontakt@szafy-lodz.pl
Telefon: +48 000 000 000
© 2021  Szafy na wymiar w Łodzi - wnękowe, przesuwne, do zabudowy. All Rights Reserved.