Szafy na wymiar ŁódźSzafa na wymiar w Łodzi

Szafy na wymiar

Szafy na wymiar charakteryzują się swobodą projektowania oraz dowolnym wyborem materiałów i wyposażenia. Jedynym ograniczeniem w projektowaniu takiej szafy jest nasza wyobraźnia oraz wymiary pomieszczenia, w którym szafa będzie się znajdować. Pomagamy krok po kroku na każdym etapie projektowania - od pomiaru poprzez planowanie wnętrza, wybór materiałów oraz systemu drzwi przesuwnych, uchylnych, a także łamanych. Oferujemy najlepsze ceny szaf pod wymiar w Łodzi i okolicach. Garderoby na wymiar dzielimy na kilka typów ze względu na rodzaj budowy, pomieszczenia oraz typ drzwi:

Szafy na wymiar korpusowe - wolnostojące

Szafy korpusowe są to standardowe szafy wolnostojące, które możemy kupić gotowe w sklepie - posiadają podłogę, oba boki, sufit oraz plecy. Ich zaletą jest możliwość łatwego przemieszczania takiego mebla w przypadku przemeblowania czy przeprowadzki. Tego typu szafy wykonujemy na dowolny wymiar zgodnie z koncepcją naszych klientów. Wymiary takiej szafy praktycznie nie mają ograniczeń, należy jednak pamiętać o ograniczeniach związanych z wymiarem płyty meblowej czy różnych gotowych elementów wyposażenia, które zamontujemy wewnątrz.

Szafy narożne

Tego typu garderoby charakteryzują się ich umiejscowieniem w narożnej części pomieszczenia. Mają zwykle kształt litery L, U lub trójkąta gdzie boki są na prostopadłych ścianach, które łączy przeciwprostokątna linia frontu. Szafy narożne doskonale sprawdzają się w miejscach gdzie potrzebna jest duża szafa, a ściany są zbyt małe aby postawić na jednej z nich.

Zabudowy na wymiar ze skosem

Są to specyficzne zabudowy montowane zwykle na poddaszach, w miejscach trudno dostępnych gdzie ich sufit ma skośną powierzchnię względem ich podłogi. Charakteryzują się wysoką trudnością budowy ze względu na wiele ograniczeń technicznych. Szafy ze skosem to doskonała alternatywa dla zwykłych szaf, które nie nadają się do postawienia na poddaszu ze względu na swoje gabaryty.

Drzwi w szafach

Kolejną zaletą zamówienia szafy na wymiar jest możliwość wyboru
 systemu otwierania drzwi. Do wyboru mamy drzwi przesuwne na systemie Indeco lub Hettich, uchylne na zawiasach GTV, BLUM czy Hettich oraz drzwi łamane. W ostatnich latach przeważa popularność drzwi przesuwnych. Lekkość ich działania, wieloletnia gwarancja oraz zaoszczędzenie przestrzeni na zewnątrz garderoby to najważniejsze argumenty brane pod uwagę przy wyborze drzwi. Niestety ich przewaga maleje jeśli mamy mało miejsca na szafę w pomieszczeniu i kluczowym elementem mebla jest jego głębokość. Drzwi przesuwne zabierają przestrzeń wewnątrz szafy i tutaj przewagę zyskują drzwi uchylne. Drzwi uchylne montowane są na zawiasach i mają ograniczenia co do szerokości ze względu na ich ciężar. Alternatywą dla obu są drzwi łamane - można by rzec przesuwno-uchylne ponieważ ich część przesuwa się po torach w momencie gdy druga część łamiąc się uchyla się na zewnątrz. Każdy wybór ma swoje plusy i minusy w zależności od gustu, wymiarów, warunków technicznych oraz zasobności portfela.

Przejdź do szafy wnękowe

Wróć do strony głównej Szafy Łódź

Szafy na wymiar nr 1 w Łodzi - zadzwoń i zamów pomiar lub wycenę tel 000 000 000!

Najlepszym sposobem na rozpoczęcie współpracy z naszą firmą jest wysłanie wszystkich istotnych informacji jak projekt, szkic oraz wymiary na nasz e-mail w celu uzyskania bezpłatnej wyceny. Prosimy o kontakt telefoniczny w każdej chwili w godzinach pracy, aby dowiedzieć się więcej o naszej usłudze.

Szafy na wymiar w Łodzi
Wyślij nam swój projekt do wyceny - pomiar, projekt i wycena mebli jeszcze nigdy nie były tak łatwe.

Dane kontaktowe

Autoryzowany Partner Indeco
Email: kontakt@szafy-lodz.pl
Telefon: +48 000 000 000
© 2021  Szafy na wymiar w Łodzi - wnękowe, przesuwne, do zabudowy. All Rights Reserved.